جذب سرمایه گذار ورزشی باید با ابتکار و توجیه اقتصادی پیگیری شود

جذب سرمایه گذار ورزشی باید با ابتکار و توجیه اقتصادی پیگیری شود

جذب سرمایه گذار ورزشی باید با ابتکار و توجیه اقتصادی پیگیری شود

استاندار قزوین گفت: عمده ورزش های تیمی استان با حمایت سرمایه گذاران صنعتی فعالیت می کنند و باید این مسیر را با تدبیر مناسب متوجه تمامی رشته ها کرد.

جذب سرمایه گذار ورزشی باید با ابتکار و توجیه اقتصادی پیگیری شود

به گزارش هشتمین کنگرۀ ملّی مهندسی عمران از قزوین، نشست استاندار قزوین با قهرمانان، روسا و نواب رئیس هیأت های ورزشی استان شامگاه یکشنبه در سالن باغستان سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد. محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در این نشست اظهار کرد: استان قزوین مانند بسیاری از حوزه ها، در بخش ورزش هم دارای سرمایه های ارزشمند انسانی است که وضعیت استان را در مقایسه با بسیاری از استان های کشور منحصر به فرد کرده است. وی با بیان اینکه فضای پیش روی استان در سال ۱۴۰۲، توسعه توجه به مقوله ورزش در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری است، افزود: در فضای سخت افزاری یک بخشی از منابع در قالب اعتبارات سفر ریاست جمهوری پیش بینی شده است و در بودجه های سنواتی هم دنبال می شود ولی آن چیزی که مسلم است، اجابت همه نیازها در حوزه ورزش با بودجه های دولتی مقدور نیست و برای جذب سرمایه گذار در این حوزه باید ورود جدی داشت. اعلایی با بیان اینکه اقتصاد ورزش باید به عنوان یک فعالیت توجیه دار برای علاقه مندان سرمایه گذاری مورد توجه قرار بگیرد، گفت: عمده ورزش های تیمی استان با حمایت سرمایه گذاران صنعتی فعالیت می کنند و باید این مسیر را با تدبیر مناسب متوجه تمامی رشته ها کرد.

استاندار قزوین اضافه کرد: اداره ورزش و جوانان به همراه هیأت های ورزشی و پیشکسوتان باید بسته های حمایت های مالی طراحی کنند تا بدین وسیله هم مجموعه های کوچک و هم مجموعه های بزرگ ورزشی از حمایت واحدهای صنعتی برخوردار شوند. این مقام مسئول با بیان اینکه با واحدهای اقتصادی باید با ادبیات اقتصادی صحبت کرد و آنها باید نسبت به ورود در مجموعه های ورزشی توجیه شوند، اظهار داشت:  ایجاد کارگروه اقتصاد ورزش در سال گذشته هم مطرح شد ولی اجرایی نشد و امسال باید با رنگ و بوی جدی تری دنبال شود. وی ادامه داد: در موضوع اشتغال ورزشکاران باید همه ظرفیت های قانونی به کار گرفته شود و دستگاه ها باید همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند. اعلایی با بیان اینکه ورود ورزشکاران و جامعه ورزشی برای معرفی ظرفیت های استان می تواند بسیار موثر باشد، گفت: یکی از مناسبت هایی که هیأت های ورزشی می توانند در معرفی آن نقش آفرینی کنند، رویداد ۵۰ بدر است که مختص و یکی از آئین های دیرینه مردم قزوین است و باید به عنوان یک مناسبت ویژه در سطح کشور معرفی شود. استاندار قزوین با بیان اینکه در همین راستا قرار است جشن صعود تیم شمس آذر به لیگ برتر در روزهای منتهی به ۵۰ بدر برگزار شود، اضافه کرد: در این روز برنامه های متعددی اجرا خواهد شد ولی برگزاری رویدادهای ورزشی دیگر مانند بازی چوگان از موضوعاتی است که می تواند مورد توجه قرار بگیرد. گفتنی است در این نشست که کاظمی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، اسلامی صدر سرپرست فرمانداری قزوین، متوسلین مدیرکل حوزه استاندار، خورشیدی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و تعدادی از مدیران استانی حضور داشتند، قهرمانان و رؤسای هیأت های ورزشی به بیان مطالبات و دغدغه های خود پرداختند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید