خبرخوب| ماجرای عجیب خرید خانه برای خانواده قاتل

خبرخوب| ماجرای عجیب خرید خانه برای خانواده قاتل

خبرخوب| ماجرای عجیب خرید خانه برای خانواده قاتل

عجب ایامی است این روزها! اعیاد پشت هم ردیف شده‌اند تا حسابی روزهایمان را بسازند و کیفمان را کوک کنند، پس بیایید تک تک لحظاتش را غنیمت بدانیم و به بهانه این روزهای مبارک، قدمی برداریم برای خوب کردن حال خود و اطرافیانمان.

خبرخوب| ماجرای عجیب خرید خانه برای خانواده قاتل

گروه خبرخوب- چه چیز بهتر از اینکه در روز ولادت امام هادی (ع) باشیم و همزمان با این روز مبارک بخواهیم شمارش معکوس تا فرخنده عیدی همچون غدیرخم را آغاز کنیم؟ واقعا که عجب ایامی است این روزها! اعیاد پشت هم ردیف شده‌اند تا حسابی روزهایمان را بسازند و کیفمان را کوک کنند، پس بیایید تک تک لحظاتش را غنیمت بدانیم و به بهانه این روزهای مبارک، قدمی برداریم برای خوب کردن حال خود و اطرافیانمان. قدمی که یک تیر و چند نشان است و بخشی از دینمان به اهل بیت (ع) را هم ادا می‌کند، حتما می‌دانید که طبق روایات موجود، شادی برای اهل بیت و مشارکت در شادی آن ها، نه تنها جاذب عشق و معرفت است و حال دل ما را خوب می‌کند، بلکه به عنوان اقدامی پسندیده، نزد خداوند نیز ارزش بسیاری دارد. در همین راستا از امام علی (ع) در بحارالانوار نقل شده: «شیعیان و پیروان ما کسانی هستند که ما را یاری می‌کنند. در شادی و خوشحالی ما خوشحال و شاد هستند و در غمگینی و ناراحتی ما محزون و غمگین.»  خب با همین مقدمه برویم سراغ خبرهای خوبی که این روزها بوی غدیر می‌دهند و شیرینی دیگری دارند. 

خانواده مقتول در اقدامی باورنکردنی، پول دیه را برای خرید خانه به خانواده مقتول بخشید! کلامی خطاب به خانواده مقتول؛اجرتان با امیرالمؤمنین (ع)  همین الان که درحال خواندن این خبر هستید، آدم‌های بسیاری به خاطر یک مشاجره معمولی، دور هم را خط کشیده‌اند و حتی حاضر نیستند ذره‌ای از موضع خود عقب نشینی کرده و با یک گذشت ساده به همه دلخوری‌ها پایان دهند اما در مقابل هستند کسانی که خداوند نور رافت و گذشت را در دلشان روشن کرده و اختلافات جزئی که هیچ، حتی حاضرند از خون عزیزشان هم بگذرند. قطعا که این کار حتی اگر خداپسندانه هم باشد اصلا کار راحتی نیست اما افراد بسیاری در این مسیر قدم می‌گذارند و پاداش آن را می‌گذارند به حساب خداوند. درست مثل خانواده مقتولی از اهالی دزفول که به تازگی کاری کردند کارستون. شاید باور کردنش سخت باشد اما همین چندروز پیش خانواده مقتول، نه تنها از خون قاتل گذشتند، بلکه حتی دیه دریافتی‌شان که توسط خیرین جمع آوری شده بود را هم به خود خانواده قاتل بخشیدند تا آن‌ها را از مستاجری نجات دهند!  واقعا در ستایش این بندگان خاص خداوند چه واژه‌ای برازنده است و چطور می‌توان بزرگ منشی آن‌ها را توصیف کرد؟ دقیقا در چنین شرایطی است که زبان از گفتن هر کلامی قاصر می‌ماند و فقط می‌ماند یک حرف و آن هم اینکه خدا خیرتان بدهد، اجرتان با امیرالمومنین (ع) …

دیدگاهتان را بنویسید