خبر خوب| اینجا آب‌های سرزمینی ماست؛ دور شو!

خبر خوب| اینجا آب‌های سرزمینی ماست؛ دور شو!

خبر خوب| اینجا آب‌های سرزمینی ماست؛ دور شو!

آدم‌های خوب در بزنگاه‌های مشکلات ریز و درشت، کارهای ساده و جالبی برای کمک به دیگران و آسان کردن مواجهه با مشکل برای دیگران به ذهن‌شان می‌رسد که گاهی از خود می‌پرسیم «چرا به ذهن من نرسید؟». ما گاهی بعضی از ایده‌های این افراد را برایتان می‌گوییم.

خبر خوب| اینجا آب‌های سرزمینی ماست؛ دور شو!

گروه خبر خوب: امروز مصادف با 21 آگوست، روز جهانی مسجد است. 54 سال پیش در چنین روزی، یک صهیونیست به نام «دنیس مایکل ولیم روهان» مسجدالاقصی را به آتش کشید. مسجد، مسجد است و خانهٔ خدا. اما بعضی از مساجد به دلایل تاریخی یا دینی، اهمیتی دوچندان برایمان دارند. مثل مسجدالاقصی که قبلهٔ اول مسلمانان بوده و از این جهت اهمیت خاصی برای ما دارد. معراج پیامبر نیز از این نقطه آغاز شده که باز هم این مسجد را به مسجدی ویژه تبدیل کرده است. این مسجد را حضرت داوود علیه‌السلام پایه‌گذاری و حضرت سلیمان علیه‌السلام تکمیلش کرد.  

عکس سمت راست: قبة‌الصخره. عکس سمت چپ: مسجدالاقصی مسجدالاقصی یا قبة‌الصخره؟ مسیحیان صهیونیست معتقدند مسجدالاقصی باید ویران شود و در محل آن معبد سلیمان را بسازند تا حضرت مسیح علیه‌السلام ظهور کند. این توجیهی است که هر از چند گاهی صهیونیست‌ها را به جسارت به حریم این مسجد مقدس وا می‌دارد. به همین خاطر از سال‌ها پیش با صرف هزینه‌های کلان درصدد هستند که قبة‌الصخره را به جای مسجدالاقصی در ذهن مردم جهان به خصوص مسلمانان جا بیندازند. متأسفانه تا حد زیادی هم موفق بوده‌اند. به طوری که بیشتر مردم و حتی نخبگان، عکس قبة‌الصخره را می‌بینند، در حالی که فکر می‌کنند مسجدالاقصی است! مسجدالاقصی گنبدی سبزرنگ دارد و در نزدیکی قبة‌الصخره است که گنبدی طلایی دارد و جان می‌دهد برای انحراف افکار عمومی از مسألهٔ مسجدالاقصی. صهیونیست‌ها برای این جابه‌جایی تصویر در افکار عمومی، کم زحمت نکشیده‌اند. آنها پوسترهای زیبا از قبةالصخره را به رایگان در اختیار مسلمانان قرار داده‌اند تا تصویر آن، ملکهٔ ذهن‌شان شود و بتوانند به راحتی و بدون اعتراض مسلمانان نقشهٔ تخریب مسجدالاقصی را عملی کنند. به امید تعجیل در ظهور امام زمان (عج) و نقش بر آب شدن نقشه‌های این جانیان.

پرداخت کم‌هزینهٔ پیاده‌روی اربعین به چند نفر به نیابت امام زمان (عج) این سفر اربعین را مهمان امام زمان (عج) هستید امام باقر علیه‌السلام می‌فرمایند: «شیعیان ما را به زیارت امام حسین علیه‌السلام امر کنید. چرا که زیارتش روزی را افزون می‌کند و عمر را طولانی می‌گرداند و بلاها و بدی‌ها را دفع می‌کند و زیارت کردن امام حسین علیه‌السلام بر هر مؤمنی که اقرار به امامت او از جانب خدا داشته باشد، واجب است.» (تهذیب الاحکام، ج6، ص42). بسیاری از مردم روزگار ما به صورت پیش‌فرض مشتاق زیارت امام حسین علیه‌السلام هستند. اما سختی‌های معیشتی پایشان را برای قدم گذاشتن در مسیر زیارت می‌بندد. حالا این هم‌وطن اهل دل ما در پویش مردمی «مهر مهدوی» تصمیم گرفته به نیابت از امام زمان (عج) به چند نفر از آشنایان خودش برای رفتن به سفر اربعین کمک کند و مبلغی را به عنوان کمک‌هزینهٔ سفر تقدیم‌شان کند. کمک به راهی شدن برای زیارت هم حتماً آثار و برکات بی‌نظیری برای این خیر خوش‌فکر خواهد داشت. این رسم بچه‌های پویش «مهر مهدوی» است که تمام کارهای خیر ریز و درشت خود را با نام و یاد مهدی موعود (عج) و به نیت هدیه به ایشان انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید