خبر خوب| درمان سرطان با استفاده از فناوری انرژی هسته‌ای

خبر خوب| درمان سرطان با استفاده از فناوری انرژی هسته‌ای

خبر خوب| درمان سرطان با استفاده از فناوری انرژی هسته‌ای

چه زیبا می‌شود اگر ما برای آدم‌های بد زندگی‌مان هم طلب خیر کنیم. چون طلب خیر هم بزرگ‌ترین دعاست و هم بزرگ‌ترین نفرین! پیامبر اکرم هم می‌فرماید: «از خوشبختی آدمی این است که از خداوند طلب خیر کند و به قضای الهی خشنود باشد».

خبر خوب| درمان سرطان با استفاده از فناوری انرژی هسته‌ای

گروه خبر خوب: تا به حال دقت کرده‌اید که بعد از طلب خیر از خدا چه حس و حال خوب و معنوی به سراغ‌تان می‌آید؟ اصلا طلب خیر یعنی چه؟ طلب خیر می‌تواند طلب بهترین‌ها برای هر کس باشد. ولی نه آن چیزهایی که در ذهن ما انسان‌ها وجود دارد، بلکه به آنچه که خداوند به آن آگاهِ مطلق است و شما با طلب خیر کردن‌تان آن را از خدا می‌خواهید و خداوند آن را برای کسی که شما می‌خواهید جاری می‌کند. چه زیبا می‌شود اگر ما برای آدم‌های بد زندگی‌مان هم طلب خیر کنیم. چون طلب خیر هم بزرگ ترین دعاست وهم بزرگ ترین نفرین! دعایش که معلوم است هر آنچه که از خوبی هاست و خداوند آن را جاری می‌کند. ولی نفرینش این حُسن را دارد، که شما ناآگاهانه برای کسی بدی یا شر نمی‌خواهید. بلکه خداوند آن چه که خوبیست، برای کسی که دنبال شر است جاری می‌کند. او خودش صلاح می‌بیند که چطور با دعای شما تلنگری به او بزند که از آن درس بگیرد! پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: «از خوشبختی آدمی این است که از خداوند طلب خیر کند و به قضای الهی خشنود باشد؛ و از بدبختی آدمی این است که از خداوند طلب خیر نکند و از قضای الهی ناخشنود باشد.» با طلب خیر برای همه مردم این سرزمین می‌رویم سراغ اخبار حال خوب کُن امروز:   

 رهبر معظم انقلاب اسلامی بر «توسعه تجاری‌سازی محصولات و خدمات هسته‌ای» و «افزایش همکاری‌های علمی با کشورهای همسو و غیرمعارض به منظور استفاده هر چه بیشتر از امکانات و پیشرفت‌های دنیا» تاکید کردند. *اصراری که جان می‌بخشد! شنیدن خبر برخی از بیماری‌های صعب الاعلاج برای خانواده‌ها خیلی دردناک است. بیماری مثل سرطان که قابل درمان نیست و برخی اوقات موجب مرگ فرد می‌شود. اما دانشمندان با تحقیق و پژوهش متوجه شدند که روش درمانی پلاسمای سرد روش خوب و کم هزینه‌ای برای درمان این بیماری است؛  اما این روشِ درمان کاملا وابسته به انرژی هسته‌ای است.  خوشبختانه پژوهشگران ایرانی به این نتیجه رسیدند که با استفاده از انرژی هسته‌ای بیماری‌هایی مثل تومور مغزی، تومور نخاعی و جی‌بی‌ام که درمان‌پذیر نیستند را هم می‌توان درمان کرد. در ادامه تحقیقات هم به نتایج قابل توجهی از این روش دست پیدا کردند و امید دارند که بتوانند در آینده نه‌چندان دور تسکینی بر درد این بیماران ارائه بدهند. رهبر معظم انقلاب هم که تمام قد پشت‌مان ایستاده است تا به پیشرفت‌های علمی در این زمینه دست پیدا کنیم، بر «توسعه تجاری‌سازی محصولات و خدمات هسته‌ای» و «افزایش همکاری‌های علمی با کشورهای همسو و غیرمعارض به منظور استفاده هر چه بیشتر از امکانات و پیشرفت‌های دنیا» تاکید کردند. و گفتند: «من اصرار دارم که زندگی مردم، از پیشرفت‌های علمی صنعت هسته‌ای برخوردار شود». انشالله به زودی زود با استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و به همت دوستداران این مرز وبوم به پیشرفت‌های بزرگی در این وادی دست پیدا خواهیم کرد.

 «صابر صادقی»؛ جوان خلاق دهه هفتادی از دیار لرستان  *جوان با انگیزه ایرانی!  دیدن افرادی که مدام در حال تلاش و کوشش هستند به آدم انرژی و حال خوب می‌دهد. اگر جوان باشند که دیگر نور علی نور است. امروز هم در بسته خبری‌مان جوانی خلاق و نوآور داریم؛ «صابر صادقی»؛ از دیار لرستان که برای اولین بار عصاره و کمپوست قارچ را در استان و کشور تولید کرده است. این جوان با انگیزه که دهه هفتادی است در راستای گنجاندن قارچ در سبد غذایی مردم لرستان و حتی کشور، کاهش بیماری و همچنین کاهش سرانه مصرف دارویی پژوهش و تحقیقاتی را برای تولید انواع قارچ‌های خوراکی و دارویی نیز شروع کرده که جواب داده است.  این جوان خوش آتیه کار خود را در سال ۹۷ با ۴ میلیون تومان آغاز کرد و شاید برایتان جالب باشد که صادقی دارای مدرک کارشناسی مکانیک سیالات است، اما علاقه‌اش به کشاورزی باعث شد که به پرورش قارچ روی آورد و تحقیقات و پژوهش‌هایی را در این زمینه انجام دهد. او ابتدا کارش را از یک اتاق ۹ متری آغاز کرد و سپس به یک اتاق ۳۶ متری و بعد به یک پارکینگ هشتاد متری نقل مکان کرد. در حال حاضر هم کارگاهش را در بروجرد دایر کرده و ۵ نفر را به طور مستقیم در کارگاهش دارای شغل کرده است. خدا قوت جوان با انگیزه ایرانی!    خط تولید تراکتورهای ایران در قلب آمریکا راه‌اندازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید