رفع موانع تولید ۱۵ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری

رفع موانع تولید ۱۵ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری

رفع موانع تولید ۱۵ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل صمت چهارمحال و بختیاری گفت: موانع تولید ۱۵ واحد صنعتی در استان بررسی و راهکارهای اجرایی آن مصوب شد.

رفع موانع تولید ۱۵ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش هشتمین کنگرۀ ملّی مهندسی عمران از شهرکرد، فضل‌الله رحمتی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: بیشترین مشکلات مطرح شده در زمینه نحوه استقرار، همجواری و تغییر کاربری‌ها در نواحی صنعتی و شهرک‌های صنعتی، بدهی بانکی، مشکلات زیست محیطی، تامین سوخت و صدور معافیت گمرکی برای ۱۵ واحد تولیدی ـ صنعتی نساجی، غذایی، شن و ماسه، اکسید روی، دستکش نخی، لوله و اتصالات، خوراک آبزیان، شیره خرما، پیرولیز محصولات گلخانه‌ای، قطعات بتنی است که با همکاری بین‌بخشی و حضور سرمایه‌گذار برای رفع این موانع مصوباتی تدوین شد.

مدیرکل صمت چهارمحال و بختیاری با اشاره به طرح ۸۰ پرونده تولیدی در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان طی هفت ماهه امسال، ادامه داد: در سال جاری تا کنون برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی ۱۱۰ راهکار در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مصوب شده است.

وی یادآور شد: اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با جدیت انجام می‌شود و گزارش آن در نشست بعدی ستاد مطرح و از طریق رسانه‌ها به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

تاثیر مثبت ستاد تولید بر تحقق اهداف اقتصادی

محمدکاظم منزوی هم در این نشست از اهتمام جدی دولت برای کمک به بخش تولید خبر داد و گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نقش مهمی در تحقق اهداف اقتصادی و تاثیر مثبتی در رونق تولید و حل مشکلات بخش تولیدی داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری با تبیین رویکرد اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، خواستار هم‌افزایی مسؤولان و دستگاه‌های اجرایی برای مانع‌زدایی‌ها شد.

وی اظهار داشت: دغدغه واحدهای تولیدی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید باید بررسی و مرتفع شود و مصوبات این کارگروه لازم‌الاجرا است.

منزوی با بیان اینکه مدیران استان نگاه مثبتی برای حل مشکلات حوزه تولید دارند، تاکید کرد: هماهنگی و تعاملات بخش دولتی و خصوصی استان در مسیر رفع مشکلات تولید است.

گفتنی است، هم‌اکنون در چهارمحال و بختیاری ۹۲۷ واحد صنعتی فعال است که ۳۸ واحد از این مجموعه، واحدهای بزرگ و دارای اشتغال بالای ۱۰۰ نفر و ۳۲ واحد متوسط با اشتغال بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر و بقیه واحدهای صنعتی کوچک را شامل می‌شود.

چهارمحال و بختیاری در برخی محصولات صنعتی از جمله لوازم خانگی، چادر مشکی، نخ پلی‌استر، موکت رتبه‌ و جایگاه برتری در کشور دارد.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۵

دیدگاهتان را بنویسید